Laserowe niwelowanie blizn

Metoda wykorzystuje laser frakcyjny, który pozwala na zredukowanie każdej blizny przy minimalnym bólu i ryzyku powikłań.

Jego działanie polega na celowym uszkodzeniu komórek w sąsiedztwie danej tkanki, co uruchamia naprawcze mechanizmy organizmu i pobudza produkcję kolagenu, którego niedobór powoduje wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Emitowana wiązka laserowa dociera do głębokich warstw skóry i pozwala na likwidację nawet rozległych blizn. Impulsy odczuwane są jako pieczenie lub szczypanie.

W czasie zabiegu stosuje się dodatkowe ochładzanie skóry strumieniem zimnego powietrza. Laserowe usuwanie blizn stymuluje także produkcję nowych włókien kolagenowych

i elastycznych, a to daje widoczne rezultaty w efekcie napięcia i liftingu skóry. Niewątpliwą wartością lasera frakcyjnego jest połączenie maksymalnej skuteczności z krótkim okresem gojenia się skóry.

Przygotowanie pacjenta

Nie ma konieczności specjalnego przygotowywania skóry. Skóra powinna być czysta, bez wykwitów. Nie powinna być nadmiernie opalona. Na kilka dni przed planowanym zabiegiem nie wolno wykonywać mikrodermabrazji, peelingów chemicznych. Należy unikać leków (antybiotyki i leki  przeciwdepresyjne) oraz ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, skrzyp). Przed zabiegiem skóra zostaje znieczulona specjalnym kremem.

Efekty

Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić uczucie rozgrzania skóry, szczypanie, pieczenie w obszarze wykonanego zabiegu. Skóra może być zaczerwieniona i bolesna.

Pacjent po zabiegu laserowego usuwania blizn powinien unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz regularnie pokrywać twarz kremami regenerującymi i środkami z wysokim filtrem (zwłaszcza w miesiącach letnich, przez kilka tygodni po wykonaniu zabiegu).

Rekomenduje się unikanie gorących kąpieli, basenów, saun i wykonywania peelingów.

W zależności od stopnia zaawansowania starzenia skóry, wieku pacjenta, głębokości zmarszczek, porów i blizn potrądzikowych liczba koniecznych zabiegów może wahać się od 1 do 6. Przy nieznacznych zmarszczkach i zwiotczeniu skóry satysfakcjonujące efekty uzyskujemy już po jednym zabiegu. Natomiast głębokie zmarszczki, bruzdy i blizny wymagają nawet 4 – 6 powtórzeń w odstępach 6 – 12 tygodniowych.

Pierwsze rezultaty są widoczne po 4-5 tygodniach od zabiegu, ponieważ tyle trwa pełna regeneracja skóry. Po tym czasie skóra jest wyraźnie gładsza i napięta, pozbawiona nierówności i blizn.

Zapisy

ZAPISZ SIĘ NA KONSULTACJĘ

71 772 42 70
665 033 582
601 345 185

Pon. – Pt.
10.00–18.00

office@noaclinic.pl

Legnicka 56,
54-204 Wrocław

Płatność za zabiegi:

  • gotówką;
  • kartą;
  • Przelewem na konto:
    59 1440 1390 0000 0000 1433 9183

Kontakt

Witamy w noa clinic. Przygotowaliśmy dla Państwa szeroką i kompleksową ofertę zabiegów chirurgicznych. Wszystko wykonywane jest pod okiem wykwalifikowanego zespołu specjalistów i przy użyciu sprzętu najnowszej generacji.

Do Państwa dyspozycji oddajemy dwie w pełni wyposażone sale operacyjne. Dla pacjentów oferujemy cztery komfortowe i klimatyzowane pokoje, w których mogą wypoczywać zarówno przed, jak i po zabiegu. Otaczamy naszych pacjentów profesjonalną opieką przez cały okres rekonwalescencji.